Ekonomiskā krīze. Kā izdzīvot? | www.PasaulesGals.lv

Jan 16 2009

Ekonomiskā krīze. Kā izdzīvot?

Raksts publicēts plkst. 8:00 zem tēmas Jaunumi

Autors: Dainis Rudzīts

Šodien lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vairāk vai mazāk jau ir izjutuši ekonomiskās krīze sekas savā dzīvē. No ziņām varam saprast, ka tā nav tikai mūsu valsts nelaime, bet gan to, ka tā skar visu pasauli. Tāpat mēs dzirdam paziņojumus, ka grūtākās dienas vēl ir priekšā. Pretrunīgi ir tikai apgalvojumi, cik ātri pasaule atlabs no šīs krīzes. Daži ekonomisti apgalvo, ka šis ir pašreizējās ekonomiskās sistēmas sabrukums, kuram sekos pilnīgi cits ekonomiskais modelis. Kredītu ekonomikai būšot gals. Lai kā arī nebūtu, mums daudz svarīgāk šobrīd ir rast atbildi uz jautājumu, kā izdzīvot, kad padziļinās ekonomiskā krīze? Šeit būs septiņas idejas, kuras apkopoja Eds Reids, kas varētu mazināt stresu un vadīt ģimenes uz finansiālu brīvību.

1. Pārzini savu personīgo (savas ģimenes) finansu stāvokli. Seko saviem ikmēneša ieņēmumiem un izdevumiem

2. Tagad ir pienācis – tērē mazāk, nekā nopelni – periods. Apņemies dzīvot savu ienākumu robežās.

3. Atliec nedaudz no katras algas. Tad nevajadzēs aizņemties spiedošā vajadzībā. Vai tu zini savu (savas ģimenes) minimālo nepieciešamo summu, lai segtu viena mēneša izdevumus? Ekonomisti iesaka uzkrāt 3 līdz 6 šādus minimumus, lai ienākumu zaudēšanas gadījumā nebūtu uzreiz jāaizņemas.

4. Izvairies no parāda kā no AIDS. Šodienas sarežģītajā situācijā to, ka nepazūd tādi lozungi kā „Aizņemies atbildīgi”, „Kredīts, kas radīts tieši tev”, utt. varētu saukt par nekaunību. Ekonomiskā brīvība – vērtē to.

5. Esi centīgs strādnieks. Dari vislabāko. Esi gatavs strādāt jebkuru pieejamo darbu, kurš nenodarīs pāri tavai sirdsapziņai.

6. Ja tu tici Dievam, tad arī grūtos laikos paliec uzticīgs ziedojumos, atbalstot labās ziņas par Dieva mīlestības raksturu un Viņa nākotnes plāniem izplatīšanu.

7. Atceries, ka šī zeme nav tavas galīgās mājas. Agrāk vai vēlāk šo pasaules iekārtu nomainīs Dieva valstība. Šī atziņa var būtiski izmainīt dzīves uztveri un attieksmi pret materiālajām lietām.

Beidzot šo tēmu, mans novēlējums lasītājam – uzticies Dievam un Viņš vadīs tevi pa drošu ceļu cauri šai ekonomiskai krīzei.

Uzdot jautājumu

Epasts