Fakti kas liecina par lielajiem plūdiem | www.PasaulesGals.lv

Dec 17 2008

Fakti kas liecina par lielajiem plūdiem

Raksts publicēts plkst. 14:00 zem tēmas Radīšana vai evolūcija?

noa-kugis-1

Autors: Māris Mols

Vai Bībelē aprakstītie (1. Mozus grāmatā 6.-8.nodaļās) lielie grēku plūdi ir tikai leģenda? Vai pastāv kādi fakti, kas apliecinātu, ka šādi plūdi patiešām ir bijuši? Šajā rakstā ir apkopoti daži no šiem faktiem.

Citi avoti

Bībele nav vienīgais avots, kas apraksta pasaules mēroga plūdus. Vairāki simti citu tautu seno leģendu vēsta par līdzīgu notikumu.

Noguluma ieži

Vairāk nekā 70% mūsu planētas sauszemes virsmas veido noguluma ieži. Gandrīz visos gadījumos šādi ieži veidojas zem ūdens. Smiltis, akmeņi, kaļķi un citi materiāli tiek sašķelti (erodē) vai izšķīdināti un pārnesti no vienas vietas uz citu veidojot nogulumus. Hidroloģiskās noslāņošanās rezultātā pārnestie materiāli izgulsnējas viens virs otra vairākos slāņos.

Fosiliju veidošanās

Lai miris organisms nesapūtu, bet pārvērstos par fosiliju, tas ir jāapbedī ļoti ātri. Pie tam uz to jāiedarbojas lielam ārējam spiedienam. Šādi apstākļi tieši rodas lielu plūdu gadījumā. Interesanti, ka mūsdienās fosilijas praktiski neveidojas.

Dažādu veidu fosilijas vienā vietā

Francijas ogļu raktuvēs “Montceau-les-Mines” ir atrasts liels daudzums fosiliju. Pie tam tur kopā atrasti jūras, sauszemes un ezeru iemītnieki. Šādai parādībai pamatā var būt lielie plūdi.

Fosilijas kalnos

Visās pasaules kalnu grēdu virsotnēs ir atrastas daudzas jūras dzīvnieku fosilijas. Tas nozīmē, ka kaut kad visi kalni ir atradušies zem ūdens.

Fosilijas sajauktā kārtībā

Fosiliju noslāņošanās secība nesniedz spēcīgus pierādījumus par to, ka tās veidojušās ilgā laika periodā evolūcijas rezultātā. Saskaņā ar evolūcijas teoriju apakšā vajadzētu atrasties vienkāršajiem organismiem un virzoties pa slāņiem uz augšu arvien lielākiem un sarežģītākiem. Patiesībā šī kārtībā bieži vien ir sajaukta vai pat pilnīgi pretēja, kas atkal varētu liecināt par plūdiem.

Vairāk-slāņu fosilijas

Saskaņā ar evolūcijas teoriju katrs zemes nogulumu slānis atbilst noteiktam periodam pasaules vēsturē, kas mērāms miljonos gadu. Tomēr visā pasaulē ir atrodamas daudzas fosilijas un pārakmeņojušies augi un koki, kas atrodas nevis horizontālā stāvoklī bet gan šķībi vai pat vertikāli un šķērso vairākus nogulumu slāņus.

Izmantota informācija no

http://www.calvaryag.org/apologetics/apologetics_11-evidence_flood.htm

Uzdot jautājumu

Epasts