Paturi savu dakšiņu | www.PasaulesGals.lv

Dec 13 2008

Paturi savu dakšiņu

Raksts publicēts plkst. 8:00 zem tēmas Bībelē teikts

Autors: Džons Paulīns

Un es redzēju svēto pilsētu, jauno Jeruzalemi, nokāpjam no debesīm no Dieva, sagatavotu kā savam vīram greznotu līgavu. Un es dzirdēju stipru balsi no troņa sakām: „Redzi, Dieva mājoklis pie cilvēkiem, Viņš mājos viņu vidū, un tie būs Viņa ļaudis, un Dievs pats būs ar viņiem.” Atkl. 21:2,3.

Kādai jaunai sievietei diagnosticēja slimību pēdējā stadijā un pateica, ka viņai atlikuši trīs mēneši, ko dzīvot. Tātad, kamēr viņa centās visu „sakārtot”, viņa piezvanīja savam mācītājam, lai pārrunātu dažus savu pēdējo vēlmju aspektus. Viņa tam izklāstīja, kādas dziesmas viņa vēlētos, lai dzied viņas bērēs, kādas rakstvietas vajadzētu lasīt un kādā tērpā viņa vēlas tikt apglabāta.

Viss bija noskaidrots, un mācītājs jau grasījās doties prom, kad šī jaunā sieviete pēkšņi atcerējās kaut ko, kas viņai bija ļoti svarīgs. „Ir vēl kāda lieta,” viņa sacīja satrauktā balsī.

„Kāda tā būtu?” jautāja mācītājs.

„Tas ir ļoti svarīgi,” turpināja jaunā sieviete. „Es vēlos, lai, mani apglabājot, man labajā rokā būtu dakšiņa.”

Mācītājs apstulbis lūkojās uz šo jauno sievieti, īsti nezinot, ko teikt.

„Tas jūs pārsteidz, vai ne?” jautāja jaunā sieviete.

„Godīgi sakot, es šo jūsu lūgumu neizprotu,” atbildēja mācītājs.

Jaunā sieviete paskaidroja: „Vienmēr, kad apmeklēju kādus sabiedriskus pasākumus un pusdienas, es atceros, ka tad, kad tika novākti galvenā ēdiena trauki, kāds pārliecās man pār plecu un sacīja: „Paturiet savu dakšiņu.” Tas man ļoti patika, jo es zināju, ka sekos kaut kas labāks, piemēram, šokolādes kūka vai gards ābolu pīrāgs. Kaut kas brīnišķīgs ar gardu saturu! Tādēļ es vēlos, lai cilvēki, redzot mani zārkā ar dakšiņu rokā, brīnītos: „Kādēļ tā dakšiņa?” Un es gribu, lai jūs tiem atbildat: „Paturiet savu dakšiņu… Labākais vēl ir priekšā.”"

Mūsu šīsdienas rakstvietā esošais nākotnes apraksts ir rakstīts, paturot prātā pagātni. Dieva mūžības atalgojums Viņa ļaudīm ietver gan Jeruzalemes, gan Ēdenes dārza atjaunošanu. Dieva ļaudis dzīvos „pilsētā dārzā”, kas piedāvā labāko no abām šīm „pasaulēm”, proti, dārza mieru un klusumu, apvienotu ar rosīgas, skaistas pilsētas aizrautību. Un vislabākais ir tas, ka Pats Dievs tur būs kopā ar mums.

Paturi savu dakšiņu.

Avots: Džons Paulīns „Atklāsmes grāmata ikdienas pārdomām un lūgšanām” ,
Tulkojums no angļu valodas, Rīga: Patmos, 2007. – 327 lpp.

Uzdot jautājumu

Epasts