Kāpēc tu uzticies Bībelei? 3 | www.PasaulesGals.lv

Jūl 09 2008

Kāpēc tu uzticies Bībelei? 3

Raksts publicēts plkst. 10:25 zem tēmas Bībelē teikts

Ir daudz dažādu mītu par Bībeli, tās maģiskumu un noslēpumainību. Bībelei ir pierakstīts daudz īpašību, kuru tai patiesībā nepiemīt un bieži tiek noklusētas tas, par ko patiešām ir rakstīts Bībelē un kas varētu būt svarīgs. Tāpēc nolēmām uzsākt tēmu „Bībele”.

Pazīstot vairākus pozitīvi domājošus cilvēkus, kuri pēc savas dziļākās būtības ir optimisti un kuri savu pasaules uztveri balsta uz Bībeli un tās vērtībām, radās ideja uzdot viņiem šo jautājumu: Kāpēc tu uzticies Bībelei?

***

Atis Čerņevskis, uzņēmējs SIA „CIKA”

Šis jautājums ir Ahileja papēdis Kristiešiem, vai cilvēkiem, kas grib Bībeli uztvert tieši, viennozīmīgi kā faktu krājumu un no kuriem, kā rēbusu salikt Dieva „bildi”. Ir daudz faktu, kas tiešām runā par labu Bībelei, bet ir arī fakti, kas šķiet pavisam dīvaini. Un katram priekš sev jāatbild uz skeptiķu argumentāciju par Bībeles kanonizāciju, proti, kāpēc nav iekļautas apokrifu grāmatas, par šķietamajam pretrunām Bībelē , par to, ka daži fragmenti nav saglabājušies visos manuskriptos, par to kāpēc, ja Bībele ir tik viennozīmīga, ir tik dažādas izpratnes par vieniem un tiem pašiem jautājumiem kas pamatotas Bībelē utt. Mēģinot atbildēt uz šiem jautājumiem atbilde nebūs viennozīmīga. Parasti, neatrodot pilnīgas atbildes, ir loģisks secinājums – Bībele nav vērā ņemama.

Šis ir tipisks veids, kā mēs informācijas laikmetā pārbaudām lietas, uz ko pamatot savu viedokli. Ar Bībeli mums nav jāpamato savs viedoklis, bet jāmēģina uztvert to viedokli, kas tur pausts. Bībeles gadījumā nav svarīga Grāmata un tās saturs, bet gan tās Autors. Bībele ir viens no veidiem, kā Dievs ar sevi iepazīstina. Vēsturiskie apraksti, ticīgu cilvēku piedzīvojumi, poēzija, Kristus dzīve un pravietiskie apraksti starp rindām stāsta par ko pilnīgi citu nekā to, kas ir tekstā – par pašu svarīgāko – par to, kāds ir Dievs, un par Viņa attieksmi pret cilvēkiem. Šie Bībeles apraksti ir tukši, ja tie ir tikai vēsture, piedzīvojumi, poēzija, pravietojumi un fakti, ja lasītājs neredz aprakstos analoģijas ar savu dzīvi un neredz to kā Dievs „izskatās” reālajā ikdienas dzīvē. Šeit tad arī slēpjas mana atbilde uz jautājumu. Mans Dievs „izskatās” ļoti līdzīgs tam Dievam, kas ir „redzams” Bībelē un tādēļ es uzticos šai Grāmatai neskatoties uz spriedelējumiem un argumentiem par un pret Bībeli.

Uzdot jautājumu

Epasts