Kāpēc tu uzticies Bībelei? 1 | www.PasaulesGals.lv

Jūn 19 2008

Kāpēc tu uzticies Bībelei? 1

Raksts publicēts plkst. 22:35 zem tēmas Bībelē teikts

Ir daudz dažādu mītu par Bībeli, tās maģiskumu un noslēpumainību. Bībelei ir pierakstīts daudz īpašību, kuru tai patiesībā nepiemīt un bieži tiek noklusēts tas, par ko patiešām ir rakstīts Bībelē un kas varētu būt svarīgs. Tāpēc nolēmām uzsākt tēmu „Bībele”.

Pazīstot vairākus pozitīvi domājošus cilvēkus, kuri pēc savas dziļākās būtības ir optimisti un kuri savu pasaules uztveri balsta uz Bībeli un tās vērtībām, radās ideja uzdot viņiem šo jautājumu: Kāpēc tu uzticies Bībelei?

***

Māris Mols, uzņēmējs SIA „MolsSoft”, programmētājs

Māris Mols

Cilvēki vienmēr ir mēģinājuši saprast, kā radusies šī pasaule un kurp tā dodas. Tāpat mūs nodarbina jautājums, kā dzīvot laimīgu dzīvi, vai tas vispār ir iespējams. Tie nav tikai abstrakti jautājumi, tie skar mūs katru, mēs taču katrs meklējam savu laimi.

Pasaulē ir daudz teorijas par pasaules rašanos. Mūsdienās pati populārākā no tām ir evolūcijas teorija. Parasti cilvēki necenšas to apšaubīt, tomēr, ja kaut nedaudz iedziļinās, tad izrādās ka evolūcijas teorija ir pilna ar grūti izskaidrojamām lietām un galu galā lai to pieņemtu ir vajadzīga tikpat liela ticība kā ticēt jebkurai leģendai par pasaules rašanos. Internetā ir ļoti daudz diskusiju par evolūcijas un radīšanas teorijām, piemēram, http://emporium.turnpike.net/C/cs/top.htm.

Neiedziļinoties detaļās teikšu, ka, manuprāt, teorija par to, ka pasauli ir kāds radījis ir daudz ticamāka nekā, iespēja ka tā radusies pati. No tā izriet nākamais jautājums, kurš mūs ir radījis. Mēs saucam šo “kādu” par Dievu. Man ir svarīgi zināt kāds viņš ir, ko viņš grib, vai es varu ar viņu kontaktēties, vai man no viņa jābaidās vai nē. Priekš manis tieši Bībele ir tā, kas atbild daudzus no šiem jautājumiem. Ir vairāki iemesli, kapēc es uzticos Bībelei:

- to nav sarakstījis viens autors, bet gan vairāki desmiti autoru, faktiski Bībele ir kā grāmatu krājums. Tajā pašā laikā visas Bībeles daļas ir diezgan saskanīgas un nerunā viena otrai pretī.

- Arheoloģiskie atradumi apstiprina daudzu bībeles grāmatu autentiskumu un apstiprina Bībelē minētos notikumus.

- Bībelē minētie pareģojumi par pasaules lielvalstīm, Izraēlas vēsturi un Jēzu Kristu ir piepildījušies.

- Bībeles teorija par cīņu starp labo un ļauno, cilvēka dabu, sabiedrību darbojas dzīvē un, manuprāt, labi izskaidro pasauli kurā mēs dzīvojam. Es neesmu atradis pretrunas starp Bībeli un reālo dzīvi.

Uzdot jautājumu

Epasts