Vai esi lasījis Atklāsmes grāmatu? | www.PasaulesGals.lv

Jūn 12 2008

Vai esi lasījis Atklāsmes grāmatu?

Raksts publicēts plkst. 11:00 zem tēmas Bībelē teikts

Autors: Džons Paulīns

1938. gada 30. oktobrī pulksten astoņos vakarā lielākā daļa amerikāņu ģimeņu pulcējās pie radioaparātiem, lai noklausītos vispopulārāko programmu valstī – Edgaru Bergenu un viņa pamuļķo palīgu Čārliju Makartniju. Bet citi noregulēja uz otru programmu – Merkūrija teātri radiofonā. Orsons Veless šo programmu sāka ar sagudrotām laika ziņām, kam sekoja mūzika, ko atskaņoja kāds deju orķestris. Viņš mūziku pārtrauca ar „karstām” ziņām, ka uz Marsa notiek sprādzieni un sekoja ziņa, ka netālu no Ņūdžersijas krastiem ir nolaidies kāds dīvains cilindrveidīgs priekšmets.

Desmit minūtes pēc raidījuma sākuma Edgars Bergens vēlējās padzerties, tādēļ viņi uz brīdi pārtrauca raidīt par spīti tam, ka tā bija tiešraide. Kamēr šīs pārraides laikā uzstājās kāds dziedātājs, daudzi klausītāji mēģināja sameklēt citu staciju, lai noskaidrotu, kas vēl tiek raidīts. Netīšām uzgriežot Merkūrija teātri, viņus pievilināja šķietami „karstās” ziņas. Bija neīstas intervijas, fonā skanot pūļa troksnim un policijas sirēnām. Tika ziņots, ka Ņūdžersiju plosa nekontrolējami radījumi. Minēts tika arī mirušo policistu un iedzīvotāju skaits tā, it kā tas notiktu tiešraidē. Citplanētieši no Marsa uzbruka visiem un visam. Šķita, ka nekas nespēj viņus apstādināt.

Klausītāji savā iztēlē sāka uzburt visneiedomājamākās ainas. Visā valstī iestājās masveida panika. Tika pārtraukti dievkalpojumi un visi izklīda pa mājām. Cilvēki deva priekšroku pašnāvībai, nevis iebrūkošajiem monstriem. Tika piemuļķoti pat pieredzējuši zinātnieki.

Fajatvillā Indiānas štatā Nikelsu ģimene sāka uztraukties par savām dzīvībām. Viņi paņēma savus bērnus un devās uz vectētiņa māju, kas atradās pusotru jūdzi no viņu dzīvesvietas. Vectētiņš bija nopietns cilvēks ar stingriem uzskatiem par vērtībām. Viņš zinās ko darīt. Kad viņi ieradās pie vectētiņa, viņus jau bija pārņēmusi histērija. „Ieslēdz radio!” viņi kliedza. Viņš tā arī izdarīja, kādu brīdi paklausījās un tad sāka smieties. Viņš viņiem pateica, ka tā ir tikai nejauka izjokošana: „Tā ir tikai radioprogramma.”

„Kā tu zini?” viņi kliedza uz viņu.

Viņš paņēma savu Bībeli un sacīja: „Saskaņā ar šo, tāds nebūs pasaules gals.” Viņš tiem atgādināja par Atklāsmes grāmatu un tajā aprakstīto pasaules galu. Pēc brīža Nikelsu ģimene nomierinājās un atgriezās mājās, lai noliktu bērnus gulēt. Vectētiņam bija taisnība.

Šajā pasaulē ir notikušas un vēl notiks daudz dīvainu lietu. Atklāsmes grāmatas bazūnes neslēpj briesmu tuvošanos. Bet Atklāsmes grāmata netika sarakstīta, lai mūs baidītu. Tieši pretēji, tā mūs iedrošina: lai cik ļauni viss pavērstos, galu galā viss būs labi.

Avots: Džons Paulīns „Atklāsmes grāmata ikdienas pārdomām un lūgšanām” ,
Tulkojums no angļu valodas, Rīga: Patmos, 2007. – 327 lpp.

Uzdot jautājumu

Epasts