Harmoniska sabiedrība | www.PasaulesGals.lv

Okt 25 2008

Harmoniska sabiedrība

Raksts publicēts plkst. 8:00 zem tēmas Bībelē teikts

Autors: Māris Mols

Ir daudzas lietas, kas dzīvē var dot piepildījumu. Jebkura apmierināta vajadzība mums sniedz zināmu prieku. Piemēram, ja es paēdu garšīgas pusdienas – tas dod zināmu laimes devu, varbūt ne uz ilgu laiku, bet tomēr. Interesants darbs var būt ilglaicīgāks prieka avots. Tomēr vislielāko gandarījumu cilvēkam sniedz attiecības ar citiem cilvēkiem un ar Dievu.

Cilvēks nespēj būt laimīgs viens pats.

Tomēr pasaulē ir daudz vientuļu cilvēku. Īpaši rietumu kultūrai ir raksturīga vientulība. Vientulībai un izkropļotām attiecībām var būt dažādi iemesli. Piemēram, negatīva pieredze. Ja mani kāds piemāna vienu reizi, tad nākamo reizi es padomāšu vai šim cilvēkam var uzticēties. Ja mani piemāna vairāki cilvēki, tad es sākšu pārdomāt vai vispār cilvēkiem var uzticēties.

Neuzticībai seko dusmas un bailes. Dusmās un bailēs cilvēks var nodarīt otram daudz sāpju. Par nelaimi, mūsu sabiedrība pakāpeniski virzās uz stāvokli, kad “nevienam vairs nevar uzticēties.” Tas ir diezgan traģiski, jo faktiski nozīmē sabiedrības sabrukumu. Bez savstarpējas uzticēšanās, nav iespējama harmoniska sabiedrība.

Ja nav uzticības, tad rodas nepieciešasmība regulēt dzīvi ar līgumiem, likumiem un noteikumiem. Nepieciešamas represijas, lai likumu iedzīvinātu dzīvē. Paklausība likumam parasti balstās uz balēm no soda. Bet bailes nevairo cilvēka laimi.

Bet arī ar to visu, cilvēks nevar justies 100% drošs. Ir taču tik daudz gadījumu, kad cieš nevainīgi cilvēki. Apkārt staigā, zagļi, slepkavas un laupītāji. Valdībā sēž korumpēti politiķi. Uz ielām braukā nedisciplinēti šoferi utt.

Vai vispār ir iespējama harmoniska un laimīga sabiedrība? Kā iegūt drošību, lai nebūtu jābaidās un jādusmojas. Dievs ir mūsu risinājums. Dievs piedāvā absolūto drošību. Bībelē Jēzus paziņo: “Ja kas tic man, tas dzīvos, ja arī tas mirs.” Dievs apsola atjaunot pat mūsu dzīvību, ja ar mums kaut kas gadīsies. Priekš manis tā ir galējā drošība, kas pagriež manu dzīvi pretējā virzienā. Ja es zinu, ka ir Dievs, un ka es viņam varu uzticēties, pat ja es nevaru uzticēties nevienam citam cilvēkam, tad tas jau ir pamats, uz kura var nostāties un sākt kaut ko būvēt.
Mēs varam sākt būvēt harmonisku sabiedrību.

Uzdot jautājumu

Epasts