Bailes no likuma | www.PasaulesGals.lv

Apr 10 2012

Bailes no likuma

Raksts publicēts plkst. 8:00 zem tēmas Kā sagatavoties

Autors: Māris Mols

Baiļu nav mīlestībā, bet pilnīgā mīlestība aizdzen bailes, jo bailēm ir mokas; kas baiļojas, nav sasniedzis pilnību mīlestībā. (1.Jāņa 4:18)

Dievs ir mīlestība. Dieva valstības pamatā nav bailes no soda par likuma pārkāpumu. Dievs nevēlas lai mēs baidītos. Atklāsmes grāmatā ir rakstīti interesanti vārdi:

Bet bailīgajiem, neticīgajiem, apgānītājiem, slepkavām, netikļiem, burvjiem, elku kalpiem un visiem melkuļiem būs sava daļa degošā sēra uguns jūrā; tā ir otrā nāve. Atkl (21:8)

Šajā pantā kā pirmie kandidāti uz uguns jūru ir minēti bailīgie. Kad es pirmo reizi to izlasīju, nodomāju: “Tas nu gan nav godīgi. Bailīgos vajadzētu pažēlot, nevis mest uguns jūrā”. Tomēr te nav runa par cilvēkiem, kuri nobijušies no čūskām vai no augstuma. Bailīgie ir tie, kuru dzīves virzītāj spēks ir bailes.

Minēšu piemēru. Cilvēks, kurš strādā pie priekšnieka un nekad nezog tāpēc, ka baidās tikt pieķerts ir bailīgais. Ja viņš zinātu, ka viņu nepieķers, viņš būtu gatavs zagt. Turpretī debesu valstībā cilvēki nezags tāpēc, ka viņi saprot, ka no zagšanas labums nenāk, jo to, ko tu iegūsti zogot, otrs zaudē. Un, ja tu mīli savu tuvāko kā sevi pašu, tad tu to nedarīsi.

Tādēļ cilvēki, kuri nezog, neslepkavo un nepārkāpj laulību, bet dara to aiz bailēm tikt pieķertiem neieies debesu valstībā. Nav svarīgi ko tu dari, svarīgi kam tu tici. Jo tam kam tu tici – tāds tu arī ar laiku kļūsi. Ja es ticu, ka Jēzus ir mans piemērs un vēlos kļūt kā Viņš, tad neskatoties uz to, ka bieži kļūdos, agri vai vēlu Dievs man palīdzēs no sliktajiem ieradumiem tikt vaļā.

Pārdomāsim savu motīvus un lūgsim Dievam, lai Viņš palīdz mums saskatīt vai mūsu dvēselē neslēpjas bailes.

Uzdot jautājumu

Epasts