Vai pasaulei gals jau šajā sestdienā? | www.PasaulesGals.lv

Mai 17 2011

Vai pasaulei gals jau šajā sestdienā?

Raksts publicēts plkst. 10:08 zem tēmas Kristus otrā atnākšana

Autors: Dainis Rudzīts

Pēdējā laikā ir kļuvusi populāra pasaules gala datuma nospraušana. Sociologi cilvēku interesi par šo parādību saista ar nedrošību par nākotni, ar biežajām dabas kataklizmām. Latvijā mazāk, bet Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un internetā daudz vairāk jau kopš pagājušā gada tiek sludināts, ka pasaules gals iestāsies pavisam drīz – 21.maijā, t.i. šo sestdien. Idejas autori šo savu apgalvojumu apstiprina ar lozungu: Bībele to garantē! Patiesībā tas ir interesants matemātisks aprēķins, kuram nav nekāda sakara ar Bībeli. Svētajos Rakstos ir pierakstīti Jēzus Kristus vārdi, kur Viņš skaidri pasaka, ka nevienam nav atklāts šis īpašais datums, kurā Visuma Radītājs solās īpaši iesaistīties cilvēces vēsturē un vērst lietas uz labo pusi bez cilvēku palīdzības: “Bet dienu un stundu neviens nezina, ne debesu eņģeļi, ne Dēls, kā vien Tēvs.” (Bībele, Mateja evaņģēlijs 24:36) Šajā pašā nodaļā ir pierakstīts arī Jēzus brīdinājums, ka būs daudz cilvēku, kas pretendēs uz to, ka viņi pārstāv Jēzu un pat izliksies it kā viņi paši būtu Jēzus Kristus: „Ja tad kas jums sacīs: redzi, še ir Kristus vai tur, – tad neticiet. Jo uzstāsies viltus kristi un viltus pravieši un darīs lielas zīmes un brīnumus, lai pieviltu, ja iespējams, arī izredzētos.” (24:23-24)

Lielākā problēma ir tā, ka šādi biežie pareģojumi par pasaules galu kas nepiepildās, grauj uzticību visam, tajā skaitā Dievam.

Pēc būtības, nav svarīgi, kad tad būs gals, svarīgākais ir tas, vai es tam esmu gatavs. Katram cilvēkam viņa šīs pasaules gals visbiežāk iestāsies astoņdesmit gadu laikā pēc viņa dzimšanas. Vai es esmu iedraudzējies ar Radītāju, kurš tad arī saka, ka pēc gala būs turpinājums? Ar šo dzīvi viss nebeidzas. Bet izvēle par labu manām attiecībām ar mīlošo Dievu ir jāizdara šodien.

Uzdot jautājumu

Epasts