Nebīstieties, tam jānotiek | www.PasaulesGals.lv

Dec 23 2009

Nebīstieties, tam jānotiek

Raksts publicēts plkst. 8:00 zem tēmas Kristus otrā atnākšana

Autors: Māris Mols

Bet, kad jūs dzirdēsit par kariem un kara daudzināšanu, tad nebīstieties, tam jānotiek; bet gals vēl nav klāt. (Marka 13:7)

Mēdz teikt, ka pasaules vēsturē nekad nav bijis tāds laiks, kad kaut kur nenotiktu kāds karš. Daudzi vēl atceras un ir piedzīvojuši Otro pasaules karu, kurš prasīja miljoniem cilvēku dzīvību. Šodien mēdijos dominē ziņas par karu pret terorismu. Lai gan reāli nez vai mums gadītos dzīvē satikt īstu teroristu, tomēr karš pret viņiem nerimstas. Patiešām par šodienas stāvokli varētu teikt, ka notiek kari un karu daudzināšana. Lai gan daudzas reizes esmu dzirdējis cilvēkus sakām, ka kari ir gala laika zīme, Kristus tomēr skaidri pasaka – tas vēl nav gals.

Mēs zinām, ka Kristus atnākšana tuvojas un par to liecina arī daudzas citas zīmes. Ko lai mēs darām? Kā lai pārdzīvojam šo vēstures posmu, par kuru ir teikts, ka būs bēdas kādas nav bijušas kopš pasaules iesākuma. Koncentrējoties uz šādām domām ir viegli ļauties uztraukumam. Tomēr interesanti, ka viens no skaidriem Kristus padomiem priekš gala laika ir – nebīstieties. Liekas, ka Dievs nevēlas, lai mēs uztrauktos par gala laiku.

Kā lai neuztraucas, ja mums draud bads, zemestrīces, kari, mocības, pievilšanas un pat nāve. Marka evaņģēlijā Jēzus saka šādus vārdus:

Jo, kas savu dzīvību grib glābt, tas to zaudēs; un, kas savu dzīvību zaudē Manis un evaņģēlija dēļ, tas to izglābs. (Marka 8:35)

“Gribēt glābt dzīvību” šeit acīmredzot nenozīmē – paskriet malā, kad virsū brauc mašīna. Dzīvības saglabāšanas instinkts un vēlēšanās dzīvot nav nekas slikts. Bet runa šeit ir par prioritātēm. Kas man ir svarīgāks – Dievs vai mana dzīvība? Vēl jo vairāk, mēs taču zinām, ka, ja pat mēs savu dzīvību zaudējam, Dievam nav problēmu mums to atkal atgriezt. Jautājums ir – vai mēs spējam Dievam pilnībā uzticēties?

Dievs ir patiešām spējīgs un labprātīgs mūs pasargāt arī šajos grūtajos laikos. Pat ja Viņš nepasargātu mūsu šīs pasaules dzīvību, mūsu nākotni tas neapdraud. Tāpēc, ja arī tev sirdī ir uztraukums par to, kas gaidāms nākotnē un kā to pārdzīvot, varbūt tev pietrūkst ticības Dieva spēkam vai labvēlībai? Tas ir jautājums, par kuru ir vērts domāt.

Uzdot jautājumu

Epasts