Trīspadsmitais zodiaka zvaigznājs | www.PasaulesGals.lv

Mar 27 2009

Trīspadsmitais zodiaka zvaigznājs

Raksts publicēts plkst. 7:00 zem tēmas Spiritisms. Astroloģija. NLO.

Autors: Dainis Rudzīts

Zodiaka zvaigznāji (sengrieķu ζωδιακός ‘zvēru’) ir 12 zvaigznāji, kas atrodas 16° platā debesu sfēras joslā, kuras centrs ir ekliptika – līnija, kas iezīmē Saules gada laikā veikto redzamo apriņķojumu. Ekliptika iet arī caur Čūskneša zvaigznāju, ko vēsturiski nepieskaita pie zodiaka zvaigznājiem. (Vikipēdija Brīvā enciklopēdija)

Tā Vikipēdija saudzīgi komentē Čūskneša zvaigznāja neiekļaušanu šajā zodiaka zvaigznāju saimē. Kāpēc tad astrologi savos aprēķinos nerēķinās ar trīspadsmito Čūskneša zvaigznāju? Kāpēc tas tā vēsturiski izveidojās? To nav grūti noskaidrot un ir vērts zināt, lai saprast, cik pamatīgi astrologi muļķo tautu, tas ir mūs.

Astroloģijas pirmsākumi meklējami Babilonijas impērijas laikā, kad cilvēki vēroja zvaigznes ar ļoti primitīviem teleskopiem. Tad arī šīs sistēmas veidotāji konstatēja, ka Saule gada laikā iziet caur divpadsmit zvaigznājiem. Un tā cauri visiem gadsimtiem astrologi veidoja savas prognozes pamatojoties uz šo pieņēmumu. Bet, attīstoties tehnoloģijām, modernizējās arī debesu pētīšanas iekārtas. Un tā salīdzinoši nesen tika konstatēts trīspadsmitais Čūskneša zvaigznājs. Tas nozīmē, ka visām līdz šim sastādītām astroloģiskajām prognozēm un visiem horoskopiem ir liels kļūdas koeficients, citiem vārdiem tie nav pareizi, jo nobīdās zodiaka zīmju datumu periodi un cilvēku likteņu skaidrojumi. Tie visi ir kļūdaini, jo viena no sastāvdaļām netika ņemta vērā.

Minētajā Vikipēdija Brīvājā enciklopēdijā par šo tēmu ir interesanta tabula, kurā ir trīs galvenās kolonnas ar šādiem nosaukumiem Rietumu astroloģija, Indijas astroloģija un Starptautiskās astronomijas padomes noteiktais zvaigznājs (1977. gadā). Pēdējā no šīm kolonnām ir Čūskneša zvaigznājs, bet pirmajās divās pret šo ierakstu ir tukšums. Tas uzskatāmi redzams tabulā pēc šīs saites http://lv.wikipedia.org/wiki/Zodiaka_zvaigznājs.

Vai tad pēc tādām neprecizitātēm zvaigžņu mērījumos var kaut ko reāli aprēķināt cilvēku likteņos? Vai drīzāk nav tā, ka katram cilvēkam ir viņa brīvā griba, un katrs pats ir sava likteņa veidotājs. Izskatās, ka caur astroloģiju kāds grib manipulēt ar cilvēkiem.

Te nu ir saprotams apgalvojums, ka astroloģijai ir saistības ar tumšajiem spēkiem, jo brīžiem notiek arī pārdabiskas lietas. Un tas viss vada cilvēku uz to, ka viņam nav vajadzīgs Dievs, attiecības ar Viņu, attiecības, kas dod reālu cerību uz mūžību kopā ar savu Radītāju.

Izvēle, ko klausīt un kam sekot, paliek mūsu katra ziņā.

Uzdot jautājumu

Epasts